آخرین اخبارآمادگی دفاعیبرترین هاپیشگامانکازرون

همایش و نمایشگاه پدافند غیرعامل +عکس

همایش و نمایشگاه پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه بهبهانی کازرون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی فارس در کازرون، همایش پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار گردید.

در این همایش که با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغازگردید گروه موزیک تیپ دوم امام سجاد(ع) با نوایی دلنشین سرود جمهوری اسلامی را نواختند.

در ادامه جمشیدپور مدیر محترم دبیرستان بهبهانی ضمن خیرمقدم به مدعوین حاضر در همایش و نمایشگاه پدافند غیرعامل با تبریک روز ۱۳ آبان، روز حماسه آفرینی دانش آموزانی هچون حسین فهمیده ها و بهنام محمدی ها و هم سن و سالهای با شهامت  به دانش آموزان دبیرستان بهبهانی روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام  و روز تبعید امام راحل از ایران به ترکیه از دانش آموزان و دوستان نیک اندیش خواست که قدر عزت و اقتدار ایران عزیزمان را بدانیم.

همایش با دکلمه ای توسط دانش آموز بسیجی سانیا قاسمی ادامه و مجدد گروه موزیک هنرنمایی دیگری داشتند، آنگاه گروه سرود دانش آموزی مدرسه سرود حجاب را هم نوا خواندند.

رییس شورای دانش آموزی دبیرستان، دانش آموز مریم مرادی پیام تیریک روز دانش آموز را برای دانش آموزان قرائت نمود و در نهایت همایش با سخنرانی جناب سرهنگ شهرام افشاریان فرمانده محترم سپاه ناحیه کازرون به لحظات پایانی و دیدار از فضای نمایشگاه  نزدیک می شد.

افشاریان فرمانده سپاه ناحیه کازرون در جمع دانش آموزان و مدیران و مسئولین حاضر در همایش پدافند غیرعامل ضمن تبریک روز دانش آموز و خداقوت به همه همکاران فرهنگی مستقر در آموزشگاه و مدیر محترم آن مجموعه صحبت های خود را اینگونه آغاز کردند که: روز گذشته(۱۳ آبان) روز بزرگ و مهمی بود و چه حضور پررنگ و باشکوهی داشتید.

ایشان گفتند که در رابطه با ۱۳ آبان ساعت ها باید صحبت شود؛ اقدامات ویژه ای که در ۱۳ آبان های سال ۴۳ و ۱۳ آبان ۵۷ و در نهایت ۱۳ آبان ۵۸ .

فرمانده سپاه در صحبت های خود اذعان کردند: جوان امروز که بخش عمده آن دانش آموزان عزیز امروز هستند باید حقایق و واقعیات انقلاب اسلامی (چه قبل انقلاب و چه پس از پیروزی انقلاب) را درک کنند. به طوری که مقام معظم رهبری در مورد ۱۳ آبان ۵۸ که روز تسخیر لانه جاسوسی نام گزاری شد و جوانان مومن انقلابی آن را فتح کردند نکته ای دارد که آن نکته را شاید هنوز دقت نکردیم. مقام معظم رهبری می فرمایند: به واقع ۱۳ آبان ۵۸ روز جوان است؛ روز جوان مومن انقلابی.

افشاریان این نکته را مدنظر گرفته و اظهار داشتند: ۳ واژه؛  جوان ، جوان است که می تواند منشاء تعقل باشد، جوان است که می تواند آینده یک کشور، یک نظام، یک مجموعه ای را رقم بزند. شور و شعور جوانی است که می تواند تحول آفرین باشد و لذا ۱۳ آبان هم در سال ۵۷ و هم در سال ۵۸ حکایت جوانان است؛ اراده جوانان است؛ عزم و انگیزه و اعتقاد جوانان است که در تاریخ این نظام و این انقلاب ماندگار شد.

شهرام افشاریان گفت: ۴۰ سال است که ما به واسطه این مناسبت جمع می شویم راهپیمایی و شعار می دهیم و مشت ها را گره می کنیم و بر علیه رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار شعار سر می دهیم. جوان امروز بایستی بررسی کند پشت صحنه های امروز، حقایق امروز و اهداف را. مقام معظم رهبری می فرمایند روز جوان مومن انقلابی است.

وی در ادامه صحبتهای خود گفتند: جوان زمانی جوان است و می تواند تحول آفرین باشدکه اولا مومن باشد، ایمان داشته باشد، خدا و پیغمبر و دین و ارزش ها و احکام را شناخته باشد و لذا جوان انقلابی به تنهایی در معادلات چه معادلات سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی قطعا نمی تواند اثرگذار باشد؛ جوان اولا باید مومن باشد و خواهران محترم حقیقت ایمان را بشناسید فصلی که شما ایمان را قوی کنید و بنیه های اعتقادی خودتان را تقویت کنید الان است یعنی فصل جوانی.

فرمانده سپاه ادامه داد که در تاریخ هزاران نفر آمدند جوان بودند مومن هم بودند اما انقلابی نبودند و امروز نامی از آنان نیست اگر امروز ما بعد از گذشت قریب به ۴۰ سال شهید حسین فهمیده، شهید احمدی روشن و دیگر شهدای جوان که ۳۶ هزار شهید دانش آموز این نظام و این انقلاب تقدیم کرده است اگر از اینها یادی می کنیم و نامی می بریم چون هم مومن بودند و هم انقلابی. آن زمانی که انقلاب به این جوانان نیاز داشت در صحنه حاضر شدند؛ یک صحنه ای شد دفاع مقدس، یک صحنه ای شد تسخیر لانه جاسوسی و یک صحنه ای شد حضور در فتنه هایی که به هر شکل آمدند و خنثی کردند مثل کوی دانشگاه، فتنه ۸۸ و دیگر مصادیق و مسایل مختلف.

شهرام افشاریان در انتهای صحبت های خود گفتند: امام (ره) فرمودند تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم بود بلکه مهمتر. این خیلی پیام دارد. انقلاب اول ما که همان پیروزی در ۲۲ بهمن ۵۷ بود که سال های سال کار شد از سال ۴۱ مبارزات آغاز شد هزاران نفر جوان و پیر و میانسال به خاک و خون کشیده شدند تا انقلاب به پیروزی رسید یک جریان طاقت فرسا. اما تسخیر لانه جاسوسی چندین سال بیشتر طوا نکشید. این است که امام فرمودند انقلاب دوم بلکه مهمتر!

وی اشاره به این موضوع نیز کردند که انقلاب اول ما که ۲۲ بهمن ۵۸ بود ما دست آمریکا را در این نظام و این کشور قطع کردیم، انقلابیون دست را زدند، اعضاء و جوارح را زدند به رأس نرسیدند، رأس جنایتکاران در این ۶۰- ۷۰ ساله اخیر آمریکای خبیث بوده است اما این انقلاب دوم به این جهت مهمتر است چون که در تسخیر لانه جاسوسی، ما رأس جنایتکار را زدیم یعنی خود آمریکا رو پس به همین خاطر مهمتر از انقلاب اول شد.

با خاتمه یافتن صحبت های سرهنگ پاسدار شهرام افشاریان فرمانده سپاه ناحیه کازرون زنگ استکبار ستیزی نیز در مدرسه نواخته شد و بازدید از نمایشگاه و دستاوردهای دانش آموزان با موضوع پدافند غیر عامل و بحران آب و نمایی از دفاع مقدس و … توسط مدعوین انجام گرفت و در پایان با عکسی دسته جمعی از نمایشگاه از زحمات همگی تقدیر و تشکر کردند.

                            پایان خبر//

   

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن