آخرین اخباراخبار ستاد استانپیشگامانسرتیتر

اهدای ۷۰۰۰بسته نوشت ابزار به دانش آموزان نیازمند

 

عباس توانا مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس در مراسم اهدای ۷۰۰۰ بسته لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند استان فارس گفت:
از ابتدای اینکه کشور درگیر شیوع ویروس منحوس کرونا شد،ما تلاشمان بر این بود که در محور های مختلف فعال باشیم و اعتقادمان این بود که همبن دانش آموزان و ، با همین فرهنگی که از صدر اسلام بوده است به مانند قاسم ین الحسن ها در واقعه کربلا و بعد رزمندگان نوجوانان در دفاع مقدس باید نقش آفرینی کنند.

د رهمین راستا ما در مجموعه بسیج دانش آموزی در سه محور کارها را تعربف کرده ابم؛ محور اول پاکسازی معابر و خودروها، محور دوم نشاط اجتماعی، محور سوم کمک مومنانه بود که در سه مرحله تا به امروز انجام شده است.مرحله اول توزیع ۱۰۰۰۰ بسته کمک های معیشتی توسط حوزه های بسیج دانش آموزی در سراسر استان بود.در مرحله دوم و سوم که ما کار را در غالب پویش همکلاسی مهربان به خود دانش آموزان، نسل چهارمی و دهه هشتادی سپردیم، شاهد اتفاقات شگرفی بودیم و ابن نشان می دهد که ابن فرهنگ کمک به هم نوع، سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شده است و امروز شاهد اهدای ۷۰۰۰ بسته لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند هستیم.

سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس با ابراز اینکه این اولین بار نیست که دانش آموزان احساس مسئولیت می کنند، گفت: همیشه خوشحال می شویم که هر قشر متناسب با نیاز جامعه خودش بسته ای را تهیه می کند‌ و به یاری نیازمندان می شتابد. آنچه که همواره مورد تاکید بوده این است که کمک به دست افراد نیازمند برسد تا شادی را به خانه آن ها بیاورد.

وی تصریح کرد: به صورت مستمر و به شکل های مختلف در استان کمک مومنانه داشته ایم. حاصل اقدام مشترک و هماهنگ بین مردم و ادارت مختلف این شد که از اول شروع نهضت کمک مومنانه تا پایان ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون و ۳۰۰ بسته معیشتی توسط استان فارسی ها توزیع شده است.

سردار بوعلی ضمن تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی استان ابراز داشت: به وجود دانش آموزان، معلمان و کارکنان آموزش و پرورشی که در کمک های مومنانه سهیم می شوند افتخار می کنیم. در سومین نوبت از مرحله دوم نهضت کمک های مومنانه و از عید قربان تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با مشاهده مصادیق مهربانی در استانی مثل فارس که دارای تمدن و ریشه تاریخی است، به داشتن مردمان خوب می بالیم.

آیین سومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه بسیج دانش آموزی استان فارس با توزیع ۷۰۰۰ بسته نوشت افزار در مدرسه اندیشه شیراز با حضور مسئولین و دانش آموزان برگزار شد.

 

 

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن