آخرین اخباراخبار ستاد استانسرتیترفضای مجازی

آیین رونمایی از پایگاه جامع دانش‌آموزی افسر جوان برگزار شد

به گزارش معاونت رسانه و فضای مجازی سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس ، سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ همزمان با ۱۵ رمضان المبارک ۱۴۴۰ و به مناسبت ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، آيين رونمايي از پايگاه جامع افسر جوان با حضور سردار یدالله بوعلی جانشین فرماندهی سپاه فجر،سرهنگ باقری مسئول ستاد بسیج اقشار و متخصصین سپاه فجر،دکتر کهندل پور مسئول سازمان فضای مجازی سپاه فجر،سروان اژدری مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه فجر،برادر عباس توانا مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس و جمعی از مدیران سازمان بسیج دانش آموزی فارس برگزار شد.

توانا خاطر نشان کرد: تربیت نسل انقلابی و تمدن‌ساز میسر نخواهد شد جز با هویت‌بخشی، معرفت افزایی و توانمندسازی دانش‌آموزان
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی فارس ضمن عرض خوش آمد به حاضرین و تشریح گزارش فعالیت های سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس اظهار داشت: بسیج دانش‌آموزی با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم دانش آموزان انقلابی، منحصر بفرد ترین قشر بسیج به حساب می‌آید و تلاش داریم پتانسیل عظیم دانش‌آموزان دهه هشتادی را در حوزه‌های گوناگون فعال کنیم چرا که اساسا برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی راهی نخواهیم داشت جز تربیت نسل انقلابی تمدن‌ساز و این مهم میسر نخواهد شد جز با هویت‌بخشی، توانمندسازی و معرفت افزایی دانش‌آموزان.
عباس توانا با اشاره به نقشه راه سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارس در عرصه فضای مجازی ادامه داد: قطعا در این مسیر با آنچه که آرمان ماست فاصله زیادی داریم اما امیدواریم با ایجاد بستر نقش‌آفرینی دانش‌آموزان بسیجی با شعار «دانش‌آموز انقلابی؛ طلایه دار دهه پنجم انقلاب» به آنچه که مرضی رضای حق تعالی است نزدیک شویم و الحمدلله رویش های انقلاب اسلامی بسیار است چنانچه که همین نسخه جدید پایگاه افسر جوان غالبا به همت دانش‌آموزان طراحی شده است.
وی همچنین راه اندازی نسخه جدید سامانه ارتباطی شهاب جهت ارتباط دوسویه و مستمر با فرماندهان واحد دانش‌آموزی را یکی از امکانات کارآمد پايگاه جامع افسر جوان عنوان کرد و افزود: غایت ما در سایت جدید ایجاد فضایی جهت پشتیبانی فکری-عملیاتی دانش‌آموزان بسیجی است.

سردار بوعلی: اقشار بسیج می بایست رشد مخاطبین‌ خود را محور تمام فعالیت‌ها قرار دهند
در ادامه سردار یدالله بوعلی ضمن تبريک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و عرض خداقوت به همسنگران مجموعه فضای مجازی و بسیج دانش آموزی گفت: در فضای مجازی به نسبت گذشته فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته اما نسبت به نیاز و موضوع روز جامعه کم است.
جانشین فرماندهی سپاه فجر ادامه داد: بستری که در اختیار سپاه و بسیج قرار گرفته بسیار وسیع و گسترده می باشد و در صورت انجام کار در این بستر می تواند بسیار موثر باشد و اقشار مختلف بسیج می بایست رشد مخاطبین‌ خود را محور تمام فعالیتهایشان قرار دهند نه آنکه با نگاه بهره‌برداری صرف با جامعه مخاطبشان رفتار کنند.
وی افزود: ظرفیت های بسیار پویایی در بسیج دانش آموزی و دانش آموزان وجود دارد که می تواند موثر و تحول آفرین باشد و در استان پهناور فارس نمونه این استعداد ها کم نیستند که شناسایی،برنامه ریزی و تعریف کار، ارتباط گیری و ایجاد رقابت می تواند زمینه رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان را فراهم آورد.
سردار بوعلی با بیان اینکه ارتباط مستمر با دانش آموزان امری لازم و ضروری است و در صورت عدم انسجام ارتباط ،رابطه ها قطع خواهد شد، بیان کرد: می بایست برای حفظ ارتباط با دانش آموز برنامه داشته باشیم چه از طریق برنامه ها و نشست های حضوری و چه از طریق سامانه ها و برنامه های مجازی که قشر دانش آموز احساس اعتماد کند و بداند مجموعه های پویا و فعالی در این زمینه وجود دارد.
وی با اشاره به کشف و بهره برداری از استعداد ها گفت: این کار را به صورت مستمر دنبال کنیم تا به مجموعه ای اثرگذار و جریان ساز تبدیل شویم.

در ادامه مدیر فضای مجازی سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس به تشریح فعالیت های سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس در حوزه رسانه و فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: فعالیت های خوبی متناسب با نیاز روز دانش آموزان در فضای مجازی توسط بسیج دانش آموزی فارس صورت گرفته است.
علیرضا نیک جو افزود: از جمله اقدامات فضای مجازی سازمان راه اندازی نسخه جدید پایگاه جامع افسر جوان که شامل بخش های سامانه شهاب(سامانه ارتباط با فرماندهان واحد)،سامانه آزمون آنلاین،سامانه کوتاه کننده لینک،صفحه اختصاصی طرح شهید بهنام محمدی،صفحه اختصاصی بسته پشتیبان(محتوای متناظر با موضوع مطالب روز جامعه)،صفحه اختصاصی سَر و سرِ (محتوای شهدایی و راهیان نور) و ایجاد صفحه اختصاصی شهرستان های استان فارس است.
وی در پایان با توجه به ظرفیت های بسیار زیاد و حضور نوجوان ها و جوان های فعال فضای مجازی در سطح استان فارس ادامه داد: فعالیت های موثر ابلاغی و ابتکاری توسط بسیجیان فعال و خوشفکر فضای مجازی در سطح استان صورت گرفته است که انشاءالله با حمایت ها و توجه ویژه به این موضوع شاهد اجرای هرچه بیشتر برنامه ها در آینده خواهیم بود. سردار

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن